۲ برابر عمر باتری با تکنولوژی جدید سامسونگ

Samsung Unveils Tech That Can Double Lithium-Ion Battery Capacity
Samsung Unveils Tech That Can Double Lithium-Ion Battery Capacity

امروزه با گسترش استفاده از دستگاه های همراه مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها مسئله عمر باتری این گچت ها برای همه کاربران مسئله ای مهم می باشد. شرکت سامسونگ در این میان با ارئه یک تکنولوژی جدید ادعایی برای ۲ برابر عمر بیشتر باتری با تکنولوژی جدید سامسونگ را می کند. همانطور که همگی می دانیم، سامسونگ و اپل از بزرگترین شرکت های فعال در تولید گوشی های همراه به شمار می روند و رقبای سرسختی برای یکدیگر می باشند و بیشترین سهم بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده اند. چون گوشی های سامسونگ در سال های اخیر با استقبال قابل توجهی از سوی خریداران مواجه بوده است این کمپانی در نظر دارد با توسعه این تکنولوژی و پوشاندن سطح سیلیکون باتری توسط گرافین، چگالی انرژی بیشتری تولید کند و با استفاده از این تکنولوژی در باتری های لیتیومی، عمر باتری ها را افزایش دهد.

هم اکنون شرکت های بزرگی که رقبای مهمی درزمینه تولید گوشی های هوشمند برای هم هستند به سمت تولید تلفن های همراهی با ضخامت کمتر پیش می روند  و از آنجایی که رابطه مستقیمی میان اندازه باتری و طول عمر آن وجود دارد این نگرانی به وجود می آید که آیا استفاده از این تکنولوژی، موجب افزایش حجم باتری ها خواهد شد یا خیر، یعنی آیا تکنولوژی جدید ارائه شده در ازای افزایش عمر باتری حجم آنرا هم افزایش خواهد داد و منجر به سنگین تر شدن و تغییر قطر گوشی  خواهد شد یا خیر.

شرکت سامسونگ اعلام کرده است این تکنولوژی به هیچ‌ عنوان تغییری در اندازه باتری ایجاد نخواهد کرد چرا که عمده تغییرات بر روی عناصر و مواد تشکیل دهنده داخل باتری اثر خواهد گذاشت.محققان شرکت کره ای سامسونگ موفق به تولید روشی شده اند که بر اساس آن، از گرافین که یک ماده ای رسانا است برای پوشش ذرات سیلیکون استفاده می کنند. محققان بر این عقیده اند که، در این روش چگالی انرژی حجمی سلول های باتری ۱.۵ تا ۱.۸ برابر در مقایسه با باتری های معمولی افزایش خواهد یافت، به طوری که اگر یک باتری معمولی تا قبل از این قابلیت نگهداری شارژ تا ۱۲ ساعت را داشته است از این پس می تواند تا ۲۱ ساعت شارژ نگه دارد. همچنین با توجه به طراحی چند لایه این باتری ها، هیچ گونه نگرانی در خصوص آسیب دیدن باتری وجود نخواهد داشت. گفته می شود با روی کار آمدن این تکنولوژی و استفاده از آن در نسل های بعدی تلفن های همراه می توان شاهد تغییری چشمگیر در صنعت ساخت گوشی های هوشمند بود.

سامسونگ ادعا کرده که از این تکنولوژی می توان در وسایل برقی دیگر همانند اتوموبیل هایبرقی هم استفاده نمود که منجر به افزایش طول عمر باتری و طی مسافت بیشتر و استفاده بهینه از انرژی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.